KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14204379
nr 1420 4379
Robert Thegerström
(1857-1919), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1897, björkar. Bildmått: 14x11, yttermått inklusive ram: 41x30 cm
Robert Thegerström, svensk målare och grafiker född i London 1857, död i Stockholm 1919.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:22:27
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
Robert Thegerström
Läs mer om Robert Thegerström